APK J. Turbasa uruchomiła swój oficjalny profil w serwisach Facebook oraz Instagram, gdzie szerzej prezentowany jest dział aktualności.
Zapraszamy do odwiedzenia nowego profilu pracowni. Poniżej znajdują się linki do nowych stron:
'KLASYKA IGŁĄ RZEŹBIONA' - polecamy piękny, nostalgiczny esej autorstwa pani Agnieszki Sabor o założycielu 'APK J. Turbasa' Józefie Turbasa oraz historii pracowni.
We wrześniu ukazała się również sesja zdjęciowa na oficjalnej stronie znamienitego artysty Tomasza Stańko w jednorzędowym garniturze 'J. Turbasa'.
PRZEGLĄDAJ>
W ostatnim czasie ukazały się kilka wywiadów z Jerzym Turbasa oraz wspomnień o naszej pracowni:
'Jerzy Turbasa: Szycie garnituru to socjotechnika' - Platine.pl
CZYTAJ>
'Dyskrecja u krawca' - Platine.pl
CZYTAJ>
'Garnitur pełen emocji - wywiad z Jerzym Turbasa' - Szarmant.pl
CZYTAJ>
'Kapelusz - zanim go założysz, naucz się go nosić' - Platine.pl
CZYTAJ>
'POLITICAL DRESS' - polecamy film w reżyserii Judyty Fibiger z cyklu 'Przewodnik do Polaków' zrealizowany w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.
W filmie wystąpili m.in.: Barbara Hoff, Andrzej Wajda, Kora, Wilhelm Sasnal, Mariusz Treliński, Barbara Hulanicki, Wojciech Plewiński, Jerzy Turbasa, Tadeusz Rolke, Monika Dzienisiewicz, Tomasz Starzewski.
SZCZEGÓŁY>
Polecamy również wywiad 'W PRL-u moda była teatrem' z autorką filmu - panią Judytą Fibiger.
CZYTAJ>
W filmie wystąpili m.in.: Barbara Hoff, Andrzej Wajda, Kora, Wilhelm Sasnal, Mariusz Treliński, Barbara Hulanicki, Wojciech Plewiński, Jerzy Turbasa, Tadeusz Rolke, Monika Dzienisiewicz, Tomasz Starzewski.
'KRAWIEC MIŁOSZA' - akcja pracowni J. Turbasa w ramach krakowskich obchodów roku Czesława Miłosza - 'Miłosz Wyzwolony'
W 2011 roku, w ramach krakowskich obchodów roku Czesława Miłosza 'Miłosz Wyzwolony', Artystyczna Pracownia Krawiecka J. Turbasa była partnerem akcji '4P - pisarz, poezja, proza, przestrzeń publiczna'.
W witrynie pracowni przy ulicy św. Gertrudy 15 ukazane zostały oryginalne szablony Czesława Miłosza. Pod przewrotną i dwuznaczną nazwą 'Wykrój Miłosza' pojawiła się możliwość zabrania ich miniatur i próby wycięcia w skali 1:10. Po raz pierwszy na papierze zaprezentowana została nie poezja noblisty, ale jego postać zapisana w wykrojach.
To publikacja książkowa wieńcząca serię wystaw, pod tym samym tytułem, w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Krakowie.
"(...)Fakt, że liczni absolwenci – bądź niegdysiejsi adepci – Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej mają fenomenalne dokonania w wielu dziedzinach sztuki (i nie tylko), był znany pomysłodawcom. Lecz zapewne poza nimi samymi, znany był jedynie innym architektom, i to z tych samych, co bohaterowie tej antologii, lat studiów. Oczywiście, szereg naszych protagonistów to postaci powszechnie znane, w kraju i poza nim.(...)