Wszystkie kobiety są piękne, ale nie wszystkie tak ubrane, jak na to zasługują.
Dlatego istnieją takie pracownie jak nasza...

 

Styl

O ile męski styl oparty jest o kanony, ten kobiecy pozbawiony bywa ograniczeń i rygorów. Może być otwarty kolorystycznie, finezyjny, o niekonwencjonalnym kroju... Winien podkreślać osobowość i aspiracje jego właścicielki - a więc inny dla osoby będącej duszą towarzystwa od tej o spokojnym usposobieniu. Kobieta sukcesu potrzebuje wyglądu sukcesu. To, co noszą wszyscy, jest jak pieczątka. Szyty na miarę kostium o charakterystycznych dla naszej pracowni liniach kroju, oddający temperament klientki, jej preferencje, uwzględniający jej proporcje - jest niepowtarzalny jak podpis. Tak jak Michał Anioł zawarł w rzeźbie Dawida ideał proporcji, tak w naszych kartonowych formach zawarta jest idealna, wzorcowa sylwetka kobiety. Dobrze skrojony i nienagannie uszyty kostium nie oddaje jak jesteśmy zbudowani, ale jak być powinniśmy.

Kostium z naszej pracowni to rękodzieło - jest niepowtarzalny i jedyny. W nim zawarte są najpiękniejsze emocje i nastroje. Każda klientka jest traktowana indywidualnie, a zamówienie to od 60 do 100 godzin pracy. Styl Turbasy wyraża wypracowany od przeszło 65 lat niepowtarzalny krój.

Proponujemy i szyjemy na miarę m.in.:

 • kostiumy dzienne, biznesowe, wizytowe, etc.
 • żakiety
 • spodnie
 • spódnice
 • płaszcze
 • kurtki
 • peleryny

Składanie zamówienia

PIERWSZE ZAMÓWIENIE

Każda klientka Artystycznej Pracowni ma możliwość umówienia się na konkretną godzinę na indywidualne spotkanie z mistrzem-krojczym (Kontakt). Tym krojczym niegdyś był mistrz Józef Turbasa, obecnie jest jego syn Jerzy Turbasa. Dlatego od początku istnienia firmy na metce niezmiennie widnie podpis - 'J. TURBASA'.

 1. WYBÓR FASONU, TKANINY ORAZ ZDJĘCIE MIARY.

  Po przekroczeniu progu pracowni rozpoczyna się prawdziwa przygoda z krawiectwem miarowym. Ten pierwszy krok trwa około 30-60 minut. Klientka przedstawia swoje oczekiwania, preferencje, przeznaczenie okrycia, a krojczy szkicuje na papierze propozycje kroju. Rozpoczyna się wspólne ustalanie najbardziej odpowiedniego fasonu. Wówczas rodzi się idea przyszłego okrycia. Następnie klientka dokonuje wyboru odpowiedniej tkaniny (z przeszło 300 kuponów dostępnych na miejscu lub z palety około 3,5 tys. próbek na zamówienie od najbardziej renomowanych producentów), guzików, koloru podszewki, wykończenia, etc. Istnieje również możliwość wykonania zmówienia z powierzonego przez klientkę kuponu materiału.

  Następnie przychodzi kolej na zdjęcie miary przez krojczego. Około 30 wymiarów oraz dokładny opis sylwetki zostają zawarte w osobistej kartotece klientki i stanowią podstawę do wykreślenia indywidualnej kartonowej formy, na bazie której powstanie zamówienie. Pod koniec spotkanie wspólnie ustalany jest termin następnej wizyty - pierwszej przymiarki.

 2. PIERWSZA PRZYMIARKA.

  Trwa zazwyczaj około 30 minut. Klientka mierzy przygotowany szkic okrycia, na którym widoczne są już generalne proporcje. Krojczy rozpoczyna wprowadzanie modyfikacji, tak aby idealnie zharmonizować ubranie z figurą kobiety. Tym sposobem dopasowuje kostium do sylwetki niwelując wszelkie niedoskonałości. W lustrze następuje weryfikacja słuszności wybranego fasonu oraz korekta długości. Na tym etapie klientka ustala z krojczym - długość żakietu, szerokość klap, rozmieszczenie guzików, długość spódnicy lub spodni etc.

 3. DRUGA PRZYMIARKA.

  Trwa około 20 minut. Dla klientek przyjezdnych pierwsza i druga przymiarka realizowane są w tym samym dniu.

 4. FINALNA PRZYMIARKA I ODBIÓR ZAMÓWIENIA.

  Po finalnej przymiarce dzieło trafia ręce klientki. Krojczy dodatkowo informuje jak najlepiej dbać o okrycie oraz jak należy je pielęgnować. W przyszłości zalecamy korzystanie z serwisu oraz usług takich jak czyszczenia i prasowanie w pracowni J. Turbasa.

W wyjątkowych okolicznościach podejmujemy również inne niekonwencjonalne formy współpracy.

 

 

 

REALIZACJA KOLEJNEGO ZAMÓWIENIA

W Artystycznej Pracowni Krawieckiej J. Turbasa każda klientka posiada swoją indywidualną formę, która jest archiwizowana. W tych kartonowych wykrojach zapisane są sylwetki poszczególnych osób. Koperta z wykrojem trafia na specjalną półkę dołączając do grona 'rozrysowanych' osobistości XX i XXI wieku. Na jej podstawie każde kolejne zamówienie odbywa się już bez zdjęcia miary.

Książka

"...UBIERAJĄC KOBIETĘ SUKCESU..." - Jerzy Turbasa
Wydawnictwo AA, 2007 r.

PRZEGLĄDAJ>

Pytania

TKANINY

Naszym klientkom oferujemy tkaniny wyłącznie najwyższej jakości, z wyselekcjonowanych i renomowanych tkalni. Każda klientka ma możliwość wyboru z przeszło 300 kuponów dostępnych na miejscu lub z palety około 3,5 tys. próbek na zamówienie m.in. takich marek jak:

 • Ariston
 • Bateman Ogden
 • Dormeuil
 • Harrisons of Edinburgh
 • Holland & Sherry
 • Huddersfield Cloth
 • John Foster
 • Scabal

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Termin realizacji zamówienia ustalany jest z każdą klientką indywidualnie. Przeciętnie realizacja zamówienia trwa około 6 tygodni. Możliwe jest natomiast wykonanie zlecenia w trybie ekspresowym nawet w ciągu 1 tygodnia. Ten minimalny limit wyznacza reguła wykonania kostiumu zgodnie z arkanami sztuki krawieckiej - minimum 80 godzin pracy.

CENY

Mistrz krawiectwa Józef Turbasa zawsze objaśniał - "U nas szycie jest gratis, klient płaci tylko za krój". Od tego czasu nic się nie zmieniło.

Podstawowa usługa szycia miarowego, dwuczęściowego kostiumu rozpoczyna się od ceny 3700,- PLN (+koszt tkaniny), płaszcza od 3500,- PLN (+ koszt tkaniny). Koszt uzależniony jest od wybranej tkaniny oraz sposobu wykończenia.

PIELĘGNACJA

Każde okrycie powinno być średnio raz w roku oddane do czyszczenia. Szczególnie zalecamy korzystanie z serwisu oraz usług takich jak czyszczenie i prasowania w naszej pracowni.

Szczegółowe informację odnośnie pielęgnacji stroju znajdą Państwo w książce Jerzego Turbasy "ABC męskiej elegancji".

INNE PYTANIA

W razie dodatkowych pytań proszę dzwonić pod numer pracowni lub przesłać je przez e-mail.

NEWSLETTER

Jeżeli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem wyjątkowych informacji o działalności pracowni, wydarzeniach oraz nowych ofertach prosimy o podanie i wysłanie swojego adresu e-mail.

Galeria

Część prezentowanych zdjęć pochodzi z publikacji w magazynach Elle oraz Twój Styl.

Rysunki i szkice - J. Turbasa.