Szycie na miarę
dla mężczyzn

Rozpocznij przygodę w krainie krawiectwa miarowego

Styl Turbasy

Inni szyją garnitury.
My ubieramy klientów.
To nie to samo.

Garnitur miarowy z naszej pracowni daje klientowi zastrzyk pewności siebie. Zawieramy w nim najpiękniejsze emocje w oparciu o wypracowany od 1946 roku krój oraz niepowtarzalny styl Turbasy. Do dzisiaj stosujemy tradycyjne techniki wykonawcze, a większość prac wykonywana jest ręcznie w oparciu jedynie o naturalne tkaniny i dodatki krawieckie – płótna, włosianki, rękawówki, etc.

Indywidualne podejście

Nasz klient jest najważniejszy

Spełniamy życzenia klienta, który wybiera nie tylko tkaninę, ale także podszewkę, guziki, decyduje o ewentualnym, dyskretnym hafcie swojego nazwiska wewnątrz marynarki, aby stała się bardziej osobistym okryciem.

 

Mistrz krawiectwa oraz główny krojczy Jerzy Turbasa na każdym etapie powstawania garnituru osobiście doradza, robi formy i przymiarki.

Tkaniny

Wyselekcjonowane kupony materiałów

Naszym klientom oferujemy tkaniny wyłącznie najwyższej jakości, z wyselekcjonowanych i renomowanych tkalni. Każdy ma możliwość wyboru z przeszło 300 kuponów dostępnych na miejscu lub z palety około 3,5 tys. próbek na zamówienie m.in. takich marek jak:

 

Ariston, Bateman Ogden, Caccioppoli Napoli, Drapers, Harrisons of Edinburgh, Holland & Sherry, Huddersfield Cloth, John Foster, Loro Piana, Scabal, Vitale Barberis Canonico 1663.

 

W magazynie naszej pracowni znajdują się także tkaniny typu ‚vintage’ (stare, niepowtarzalne kupony, niedostępne już w ogólnoświatowej sprzedaży), które wyczekują na koneserów sztuki krawieckiej.

Szycie na miarę

Składanie zamównienia

01.

Pierwsze spotkanie

Podczas spotkania trwającego około 40 minut omawiany jest fason i przeznaczenie garnituru, klient decyduje o tkaninie oraz dodatkach, a następnie zdejmowana jest dokłada miara sylwetki. Nasz klient jest najważniejszy, dlatego obsługuje zawsze mistrz Jerzy Turbasa. Spełni indywidualne życzenia klienta. Wykona osobistą papierową formę, przechowywaną w numerowanej kopercie w archiwum. Fachowo doradzi najkorzystniejszy krój czy dobór tkaniny. Zaproponuje stosowny model butów, koszuli, rodzaj krawata, poszewki itp.

Pierwsza przymiarka

Podczas drugiego spotkania klient przymierza zszyty próbnymi nićmi (tzw. fastrygami) szkic garnituru miarowego. Krojczy, przy pomocy znaków kredą oraz szpilek, formuje przyszły garnitur, tak aby idealnie zharmonizować ubranie z sylwetką. Wspólnie z klientem ustalają najkorzystniejszą długość marynarki, szerokości klap, długość spodni, sposób wykończenia detali etc.

Druga przymiarka

W trakcie drugiej przymiarki klient widzi już proporcje garnituru miarowego (linię i szerokość klap, ramion, bezec, linię lewego rękawa, etc.), na który nanosimy ostatnie korekty. Dla klientów z innych miast oraz zagranicy pierwszą i drugą przymiarkę wykonujemy tego samego dnia w kilkugodzinnych odstępach czasowych.

Odbiór zamówienia

Po ostatecznej przymiarce garnitur miarowy na drewnianym firmowym wieszaku oraz w pokrowcu przekazywany jest w ręce klienta. Służymy ostatecznym doradztwem, informujemy o możliwości czyszczenia i prasowania w pracowni J. Turbasa. W ramach zamówienia pierwsze prasowanie garnituru uwzględnione jest w cenie zamówienia.

Podejmujemy również inne niekonwencjonalne formy współpracy.

W naszej ofercie
znajdują się

Garnitury na miarę:

-   ślubny

-   biurowy

-   wizytowy

-   sportowy

-   klubowy / blazer

-   stresemann / stroller

-   surdut

-   smoking

-   frak

-   żakiet / frak angielski

Płaszcze na miarę:

-   hubertus

-   ulster

-   raglan

-   dyplomatka

-   wywrotka

-   sportowy / jesionka

-   trencz / prochowiec

-   budrysówka

-   pelisa

Czas oczekiwania

Termin realizacji zamówienia ustalany jest z każdym klientem indywidualnie. Przeciętnie realizacja zamówienia trwa około 12 tygodni. Niemniej jednak w wyjątkowych okolicznościach możliwe jest wykonanie zlecenia w trybie ekspresowym nawet w ciągu 1,5 tygodnia. Ten limit wyznacza reguła wykonania garnituru zgodnie z arkanami sztuki krawieckiej - minimum 60-80 godzin pracy.

Ceny

Mistrz Józef Turbasa zawsze objaśniał:
„U nas szycie jest gratis, klient płaci tylko za krój”.
Od tego czasu nic się nie zmieniło.

Garnitur jednorzędowy

od 8200 zł

Garnitur dwurzędowy

od 8500 zł

Marynarka

od 6000 zł

Spodnie

od 2200 zł

Kamizelka jedno / dwurzędowa

od 2200 zł / od 2200 zł

Smoking

od 12500 zł

Frak

od 13900 zł

Płaszcz

od 5500 zł

Ceny uzależnione są od wybranej tkaniny, indywidualnych życzeń oraz sposobu wykończenia.

Krawiectwo Męskie

Przykładowe
realizacje

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.